אחוז ההצבעה בבחירות האחרונות היה אמנם נמוך באופן יחסי ולא הגיע אפילו לסף של 70%, ובחלק מהתורים שהשתרכו בקלפיות שונות ברחבי הארץ אפשר היה לראות את הציפייה  לסיום הליך ההצבעה כמה שיותר מהר, אבל היו כמה בוחרים שדווקא התרגשו להגיע לקלפי – בפעם הראשונה בחייהם. "להצביע במדינת ישראל זו לא רק זכות, זו הגשמת חלום עבורי", סיפרה ל"שומרי הסף" אילנית, עיתונאית שגדלה בדרום אפריקה ועלתה לארץ בשנת 2017. "חיכיתי ליום הזה שנים רבות".

למרות התחושות הטובות שליוו את אילנית בדרך אל הקלפי, הייתה לה גם ביקורת: "אין מספיק תוכן באנגלית", אמרה והתייחסה לקמפיינים הפוליטיים שלא מסבירים לדוברי שפות זרות את האידיאולוגיה שלהן ועל המצע שלהן באופן אפקטיבי. "הייתי צריכה להתאמץ הרבה".

יהודה, לעומת זאת, שגדל כל חייו בירושלים וכיום משרת בחיל המודיעין, הצביע בפעם הראשונה רק משום שבגילו הנוכחי בלבד הוא הפך זכאי לממש את זכותו כאזרח. "כולם רוצים להשפיע עליך כשאתה צעיר", הוא מספר על הדרך עד לקבלת ההחלטה, אך מדגיש: "ההורים שלי לא אמרו לי למי הם חושבים שאני צריך להצביע, ואחרים אמרו שאני צריך רק שיקול דעת".

לדברי יהודה, מאחר שהוא בצבא, "אין מקום לעמדות ולדעות פוליטיות" ומשום כך רוב המידע שהוא קיבל הגיע מהמדיה החברתיים ומחבריו.

למרות ששני הבוחרים החדשים מגיעים מרקע שונה לגמרי, התחושה שהם מתארים כמעט זהה. תיאור הכניסה לחדר הבוחרים, המתח שחוו כאשר חברי ועדת הקלפי חיפשו את שמותיהם ברשימה, ולבסוף –  קבלת המעטפה. רגע השיא ששניהם תיארו היה רגע הבחירה עצמו – שבו הם עשויים להשפיע ישירות על העתיד שלהם ועל עתידה של המדינה.

(נצפה 153 פעמים, 1 צפיות היום)