לו היו צריכים לבחור במאפיין ייחודי של נווה דניאל, יישוב קהילתי בלב גוש עציון, ספק אם אדריכלות ועיצוב הבתים היו עולות כאפשרות. רוב הבתים נבנו באופן אחיד, ושורות של וילות זהות מחופות אבן ירושלמית פשוטה ממלאות את רחובות היישוב. לכן בולט בזרותו המבנה שמכונה "הבית העגול" בקרנו של אחד הרחובות, שונה לחלוטין מכל אלה שלצדו. בתור ילד חובב מדע בדיוני, האמנתי שבבית הזה, שחזותו עגולה, לא סימטרית ודמויית חללית, מתגוררים חייזרים וחששתי שיחטפו אותי לתוכו כשהייתי עובר ליד. אבל בבית הזה מתגוררים בני משפחת פאבי, משפחה לא חייזרית בכלל, ואפרים הוא הבעלים והאדירכל של הבית הייחודי הזה.

פינת האוכל של בית משפחת פאבי

פאבי לא עבד לפי תוכניות מדויקות, ולמעט היסודות, שאר הבנייה נעשתה תוך כדי תנועה: "הכל אצלי בראש, הבית הזה נבנה כמו צמח או כמו בעל חיים. זה גדל ומתפתח לפי האינטואיציה שלי".הוא מספר שכבר בתחילת לימודי האדריכלות הוא התנסה בבניינים עגולים, אבל מוריו כפו עליו לתכנן מבנים רגילים, מכיוון שהם "לא ידעו איך להתמודד עם מישהו שיוצא מהשטנץ שהם מכירים".

סלון הבית

בבית אין אף קיר ישר ולכן מציאת רהיטים הייתה משימה לא פשוטה, שכן רהיטים סטנדרטיים לא מתאימים לקיר עגול וזו רק אחת הדוגמאות למחירים שגבתה הייחודיות של הבית. כתוצאה מההוצאות הכבדות, עם הזמן נכנס פאבי למשבר כלכלי, אבל מבחוץ כולם היו בטוחים שהמצב אחרת לגמרי. "כולם חושבים שזה בית של מיליארדר", אומר פאבי, "אבל זה בית של בן אדם שלא היה לו גרוש. היו זמנים שחשבתי שאצטרך למכור את הבית בשביל שיהיה מה לאכול".

(נצפה 13 פעמים, 1 צפיות היום)