את הרגע שבו החליט לירון לב (39) לפוצץ כתבת שער ולוותר על הקידום הגדול ביותר לסינגל שהוציא ב-2010 הוא זוכר עד היום. "היחצ"נית סגרה לי כתבת שער בעיתון מכובד מאוד, אבל זה היה בתנאי שאני יוצא מהארון בריאיון", הוא משחזר. "התלבטתי עם עצמי והחלטתי לא להסכים. הרגשתי שאני לא מוכן לחשיפה הזאת עדיין ושהנושא עדיין רגיש עבורי. גם עכשיו, מעל 10 שנים אחרי, זה מרגיש לי יותר שלם".

בסביבתו הקרובה ידעו אז על משיכתו לגברים, אבל החשיפה הפומבית הגדולה הגיעה לפני כשלוש שנים, אז שחרר את הקליפ לשיר "אלנבי", ובו הוא תועד מתנשק עם גבר – לראשונה לעיני המצלמות. "מבחינתי יציאה מהארון זה לא בתקשורת, אלא מול המשפחה, החברים והאנשים המשמעותיים בחיי. את זה עשיתי כבר ב-2006", הוא מציין בשיחה עם סטודנטים במכללת הדסה.

לב מצהיר, באופן די יוצא דופן ביחס לשאר האמנים בתעשייה: "אם לא הייתי עוסק בתרבות, אולי הייתי עוסק בפוליטיקה. בן הזוג שלי בעולמות הפוליטיקה, אז באופן טבעי גם אני נכנס לזה. בבחירות האחרונות הצבעתי למחנה הממלכתי, ואני לא חושב שיש בזה עניין גדול. את מי זה מעניין?".

אתה חושש מההשלכות של הממשלה הנבחרת על זכויות קהילת הלהט"ב?

"לא ממש. ראיתי כמה ראיונות עם חברי כנסת מ'עוצמה יהודית' שדי הרגיעו אותי דווקא. אני כן יכול להגיד שקשה לי עם אמירות כמו "מצעד הבהמות" של סמוטריץ' וכדומה, אבל אני מאמין ומקווה שהסטטוס קוו הקיים יישאר".

לאחרונה גם הפכת לאבא.

"נכון, בהורות משותפת. זו הרגשה מדהימה וחיכיתי לזה הרבה זמן. אמנם לבן הזוג שלי יש ילד בן 6 שאני הורה שלו, אבל עכשיו זו ילדה שהיא ממש שלי לכל דבר ועניין, וזה מאוד שונה כשהילד הוא שלך וכל האחריות היא עליך. אני נהנה מכל רגע. השיר האחרון שלי, עם אבי אוחיון, 'חיכיתי לך שנים', נכתב על הבת שלי עוד לפני שהיא נולדה. תמיד כשאשמע אותו זה יזכיר לי נקודת ציון חשובה בחיים שלי".

אקס כוכב

לירון לב פרץ לתודעה לפני כ-18 שנים, אחרי שהשתתף בתכנית הריאליטי "כוכב נולד" ובתכנית הנוער המצליחה "השמינייה". במהלך השנים הוציא שירים, דובב בתכניות וסרטים מוכרים ולפני כשנה חזר אל הריאליטי בתוכנית "אקס פקטור לאירוויזיון" יחד עם הזמרת עדי כהן, שאליה חבר בתקופת הקורונה. לאחר שעדי ילדה, הודיע לב על פרישתו מהתוכנית.

"החוויה באקס פקטור הייתה נוראית ומיותרת. באנו עם ציפיות, קריירות וניסיון, וגילינו הפקה עלובה. הביאו אותנו לתכנית כי אולי אהבו אותנו, אבל אף אחד לא באמת התכוון לשלוח אותנו לאירוויזיון. אחרי שעדי ילדה והתפצלנו מוזיקלית, פרשתי. הרגשתי שאני לא נמצא במקום שבו אני אמור להיות".

החלום להופיע באירוויזיון עדיין קיים?

"לגמרי קיים. יותר מלהופיע באירוויזיון, אני רוצה לכתוב את השיר שייצג אותנו".

יש תחושה שהיום כדי להצליח צריך ללכת לריאליטי. אתה מסכים?

"אין חוקים בעולם הזה. היום כולם עושים הכול. בתקופה שהייתי ב"כוכב נולד" מי שהיה בריאליטי נחשב לא איכותי. היום הדיון הזה לא קיים, ובגלל הרשתות החברתיות הריאליטי כבר מאבד את הכוח שלו".

אתה מרגיש את הכוח של הרשתות החברתיות גם בקריירה שלך?

"ברור. אם פעם הייתי מוציא שיר והוא לא היה נכנס לפלייליסט של גלגל"צ זה היה גרוע. היום גלגל"צ מיישרים קו עם מה שקורה ברשת וזה מאוד משמח".

עם מי יהיה שיתוף הפעולה הבא?

"אשמח לעבוד עם רביד פלוטניק. אוהב אותו".

אתה באמת עוסק בתחומים רבים, יש תחום ספציפי שעסקת בו ולא פרצת כמו שציפית?

"כן, בכל מה שקשור-ליצירה המקורית שלי. הייתי רוצה להצליח יותר עם השירים שלי, מאשר מה שהצלחתי עד עכשיו".

לסיום, אתה עובד על משהו בימים אלה?

"האמת שאני עובד עכשיו על מופע שיחבר את עולמות הדיבוב, המשחק והמוזיקה יחד. אני רוצה לחזור ולפנות יותר לקהל הטבעי שלי – הנוער, אז יש למה לצפות".

(נצפה 98 פעמים, 1 צפיות היום)