דני רופ הוא אולי האדם המזוהה ביותר בישראל עם תחזית מזג האוויר, אבל לקריירה הזאת הוא הגיע לגמרי במקרה. "לקראת הגיוס ירד לי הפרופיל", הוא מספר בריאיון ל"שומרי הסף". "התכנון הראשוני שלי היה להגיע למגדל פיקוח בחיל האוויר אך בשל הפרופיל הנמוך הציבו אותי ביחידת המטאורולוגיה של חיל-האוויר ושם גיליתי את המקצוע. בסוף שירתי שלוש שנים נפלאות ביחידת החיזוי של חיל-האוויר, שזוהי יחידה נהדרת שנותנת חיזוי של מזג-האוויר לכל יחידות צה"ל בארץ מהמבצעים הכי סודיים ועד לתרגילים הצבאיים הרגילים".

אבל גם אחרי שרופ השתחרר הוא לא חשב להמשיך בקריירה הזו, וגם אל הטלוויזיה הוא התגלגל במקרה והפך, בלי שחלם על כך קודם לכן, לפנים מוכרות בכל בית. "אחרי השירות הלכתי להיות מאמן טניס ותכננתי להיות מלונאי, עד שבשנת 1989 חיים יבין שהיה אז מנהל הטלוויזיה בערוץ הראשון החליט שאנחנו צריכים להיות כאחד העמים. היינו אחת המדינות שלא היה בהן חזאי בטלוויזיה. ביצעתי אודישן  בגיל 24 ויחד עם מועמדים רגילים אחרים הצלחתי לגבור עליהם בגלל הניסיון שהיה לי מהצבא.

"הייתי הראשון בארץ שהגיש בטלוויזיה את תחזית מזג האוויר", מספר רופ. "התחלתי עם תוכנית בשם "שבשבת" עוד בשנת 1989. זה היה פינה של שלוש דקות בתוך מבט לחדשות ואחרי חורף משמעותי שהיה בשנת 1992 אנשים הבינו מדוע תוכנית כזו רלוונטית. משם זה תפס תאוצה וקיבלתי הרבה מאוד אהדה ברחוב והפכתי להיות מוכר בשטח. כשקם לו הערוץ השני בשנת 1993 עברתי להגיש תוכנית טלוויזיה ושעשועונים. שידרתי את תחזית מזג-האוויר עם יעקב אילון ומיקי חיימוביץ' בשנת 1995 ובשנת 2005 עברתי לערוץ 10 יחד עם יעקב ומיקי ושם אני נמצא עד היום".

מה אתה עושה כיום מלבד הגשה בטלוויזיה?

בימים אלו אני מפתח אפליקציה שהשקתי לפני חודשיים והיא מתמקדת במזג האוויר. עיקר העיסוק היומי שלי זה האפליקציה מאחר שאנשים לא רוצים לחכות עד לחדשות של השעה 20:00 בערב אלא הם רוצים את המידע באופן מהיר וזמין 24/7 ולכן חשוב שיהיה מענה עבורם ואת זה אני עושה בימים אלה. האפליקציה שמה "דני רופ" והיא נמצאת באפ-סטור ובגוגל-פליי. האפליקציה מראה לנו מזג-אוויר בארץ ובעולם, יש שם קטעי וידיאו ותמונות על אודות מקומות מסוימים בארץ ובעולם. יש שם אפשרות לראות מקומות כגון ירושלים ב- 360 מעלות. זה הרבה מאוד עבודה וכסף".

מה הרגע שחרוט בזיכרונך מהעבודה?

כותב הכתבה בשלג של י-ם בשנת 92'

"הסיפור של השלג בירושלים הוא תמיד הסיפור. אני זוכר את החורף שלפני 3 שנים בהם רכבים נתקעו בדרך העולה לירושלים ובינייני-האומה נהפך "למחנה פליטים" שקלט את התל-אביביים ומי שבא ליראות שלג מבחוץ בזמנו. אני בעצמי גדלתי בירושלים וכבר הייתי רגיל בעצמי לחורף הירושלמי. היום השלג מקשה עליי לעבוד בגלל שקשה להגיע עם ניידת שידור למקום ולשדר. לדעתי מזג-האוויר אמור לפתוח את מהדורות החדשות ולא לסיים אותה מאחר שלתחזית מזג-האוויר ישנה השפעה על התכנון היומי שלנו".

אתה עוסק במעורבות בקהילה, בין היתר בעמותת זיכרון מנחם?

"הרבה מאוד שנים רציתי להתנדב ולתת מעצמי למען הקהילה. לפני כמה שנים, הגיעו אליי צעירים מעמותת זיכרון-מנחם שנמצאת בשכונת בית-וגן בירושלים. עמותה זו מטפלת בילדים חולי-סרטן. יצא לי לטייל איתם בארץ ואז הם ביקשו ממני להתלוות אליהם למסע בחו"ל. בפעם הראשונה שהתנדבתי שם עשיתי סרט לערוץ 10 שעד היום זה הקמפיין התדמיתי שלהם ועד היום משתמשים בסרט הזה, למרות שעברו כבר 12 שנים ומאז נסעתי להרבה מסעות. אני מאמין שמי שנותן בסוף הוא זה שמקבל חזרה והמעורבות הזו עושה טוב".

אי אפשר שלא לסיים את הריאיון עם התחזית לחורף הקרוב

"תיראה, לא ניתן לדעת תחזית של מזג האוויר מעבר לארבעה ימים. אבל ניתן כעת ליראות שהחורף התחיל בצורה טובה מבחינת גשמים אך אינו מכסה את חמש שנות הבצורת שעברנו. יש בפנינו תקופה חורפית לעבור ונקווה שהיא תיטיב עמנו ועם מצב המים של המדינה".

(נצפה 664 פעמים, 1 צפיות היום)