41 משלחות אירופאיות הגיעו ביום ראשון (12/05) לטקס הפתיחה הרשמי של תחרות האירוויזיון 2019 בתל אביב – אירוע השטיח הכתום בכיכר הבימה.

את הטקס הנחתה נעה תשבי, אשר הגיעה במיוחד מלוס אנג'לס לאירוע. הופיעו בו בין היתר סטפן לגר, אורנה ומשה דץ עם "כאן", ונטע ברזילי עם הלוק הייחודי שביצעה את שירה החדש "ננה בננה". בטקס נכחו גם משתתפי אירוויזיון מהעבר. כוכבת הדראג המפורסמת וורקה סרדוצ'קה והאיום הקפריסאי מהשנה שעברה, אלני פוררה. בראיון למנחה, סיפרה פררה כי היא מאושרת מהמקום שאליו הגיעה, וכן שהיא אוהבת מאוד את תל אביב וישראל, ושמחה שהתחרות מתקיימת בה.

עיתונאים רבים מרחבי אירופה והעולם כולו התקבצו באזור על מנת לראיין את הנוכחים. אלה – לצד קהל של כ-1,000 ישראלים שהתקבצו משעות הצהריים ברחבי הכיכר על מנת לפגוש את נציגי המדינות ולהתחכך באבק הכוכבים. לוטם קפירי, שנכחה במקום, סיפרה ל"שומרי הסף": "ההרגשה הייתה לא פחות ממדהימה ומטריפת חושים. בתור חובבת זה מאוד מרגש לראות את האמנים שעקבתי אחריהם בתקופה האחרונה מגיעים לארץ, ומפיצים את רוח האירוויזיון שהיא רוח של אחדות ושלום".

הטקס ארך כשעתיים וחצי, ואת סופו חתם אירוע רשמי בתוך ההיכל. באירוע הופיעו הווקה פיפל עם מחרוזת אירוויזיון מיוחדת, וגם הדיווה הראשית של ישראל, דנה אינטרנשיונל, עם עיבוד חדש לשיר דיווה.

במהלך שבוע האירוויזיון יפעל "כפר האירוויזיון" בפארק צ'ארלס קלור שבתל אביב. במתחם יוקרנו חצאי הגמר והגמר ויתקיימו הופעות של אומנים רבים: מאיה בוסקילה ועברי לידר, קונצ'יטה וורסט, אתניקס ושפיטה. בנוסף, במהלך השבוע אמני האירוויזיון של 2019 יופיעו על הבמות. בכפר האירוויזיון יפעל פסטיבל האוכל של תל אביב, ועשרות מסעדות יגישו את מנותיהן במחיר של עד 35 שקלים.

לטובת אוהבי המסיבות יופעלו ברחבי העיר שני מועדונים שמוקדשים לאירוויזיון. ביניהם היורו קלאב, שהוא המועדון הרשמי של התחרות. כמו כן, במהלך השבוע יופיעו משתתפי עבר מישראל ומאירופה, ובהם זוכת 1999 מירושלים שרלוט נילסן. במקביל, נפתח מועדון היורו קפה אשר פועל מטעם ה-OGEA, ארגון החובבים הרשמי של ישראל. גם שם יתקיים מספר רב של הופעות ממשתתפי העבר והמשתתפים הנוכחים.

(נצפה 318 פעמים, 1 צפיות היום)